fbpx

Nintendo WII a blokada regionalna

Temat zawiera 1 odpowiedź, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  UzbrojonyStefan 3 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #34386

  Bluberious
  Uczestnik

  Witam

  Zakupiłem niedawno konsolę nintendo wii i próbuję się dowiedzieć czy konsola posiada blokadę regionalną oraz jeżeli ją posiada czy istnieje jakiś prosty sposób na zdjęcie jej. Wujek G daje mi sprzeczne odpowiedzi w tym temacie.

  #34773

  UzbrojonyStefan
  Uczestnik

  Mogę potwierdzić, że konsola Wii posiada region locka jak większość konsol Nintendo (prócz Switcha). Sam testowałem na grze otrzymanej z Ameryki (Mortal Kombat). Konsola wykrywa płytkę ale nie może jej odczytać.

  Rozwiązań jest kilka:

  • pierwsze najprostsze – kupować tylko gry z regionu konsoli, ale zakładam po temacie, że to rozwiązanie nie wchodzi w grę,
  • można także przerobić konsolę (nie przerabiałem nigdy Wii więc nie wiem jak skomplikowany jest to proces), potem wystarczy wgrać tylko odpowiednie oprogramowanie pomijające blokady regionalne,
  • ostatni sposób (nie wiem czy działa) – kiedyś przeglądając allegro znalazłem płytkę z oprogramowaniem, które ponoć ma usuwać blokady regionalne po włożeniu do Wii (nie kupowałem nigdy nic takiego więc nie wiem jaki jest procent powodzenia).

  To wszystko co przychodzi mi do głowy szczerze mówiąc.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.