Streamowanie gier z konsol na PC

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #35822
  Refty
  Uczestnik

  Poszukuję możliwości grania na konsoli i streamowania na komputerze. W tym celu potrzebuję zakupić kartę do przechwytywania obrazu. Nie mam w tym doświadczenia a informacje, które czytam nie posiadają jednoznacznej odpowiedzią na moje pytania. Z kolei chciałbym się zapytać kogoś doświadczonego w streamowaniu oraz nagrywaniu z konsol, dlatego trafiłem na te forum. Opiszę w punktach mniej więcej opiszę co mnie trapi i co chciałbym uzyskać.

  1. Chciałbym przechwytywać obraz z konsol takich jak:
   1. Xbox One, PS4 – w tym miejscu zależałoby mi streamować obraz w 720p/1080p ale żeby byłaby możliwość grania na telewizorze 4K. A dodatkowo fajnie jakby też HDR działał. Ale urządzenie nie musi streamować czy nagrywać w 4K, tylko żebym nie tracił jakości obrazu na telewizorze.
   2. Wii U, Switch – chodzi oczywiście o granie nie w trybie przenośnym, tylko na telewizorze. Na ten moment nie mam Switch-a ale też go uwzględniam, bo może się pokaże okazja.
   3. Wii – tutaj się pojawiają pierwsze schody, bo wyczytałem, że adapter Wii2Hdmi niestety może mieć problemy ze streamowaniem. Tylko tych adapterów jest wiele i nie wiem, który może być odpowiedni i czy w ogóle jest taki. Zależy mi na Wii, ponieważ traktuję tą konsole jako Gamecube-a, bo mam konsolę ze wsteczną kompatybilnością. Używam obecnie kabla Scart ale jak rozumiem on mi w niczym nie pomoże.
   4. PS3 – tutaj z tego co doczytałem potrzebuję spliter, który radzi sobie z HDCP i próbuje go ominąć. Jestem też ciekaw czy to powoduje jakieś opóźnienia.
   5. Xbox 360 – z tego co wiem nie powinno być problemu z konsolą, ale nie wiem czy wszystkie przechwytujące karty sobie poradzą z tą konsolą.
   6. Mini konsolek jak NES mini – w sumie podobna sytuacja czy jest jakaś przeszkoda, żeby streamować z takich urządzeń?
   7. PlayStation TV – tutaj też zastanawiam czy będzie problem ze streamowaniem i czy większość urządzeń na rynku poradzi sobie z tą konsolką?
  2. Jak chodzi o cenę to nie chciałbym kupować sprzętu z górnej półki. Chciałbym znaleźć rozwiązanie, które będzie najtańsze spełniające warunki. To co mógłbym odpuścić to odtwarzanie 4K HDR na telewizorze. Jak urządzenie z przekazywanym obrazem 1080p będzie znacznie tańsze to na ten moment taki sprzęt mógłby być. Na ten moment nie posiadam telewizora 4K ale są plany co do wymiany sprzętu.
  3. Sprawa kolorów. Czy są jakieś straty kolorów podczas streamowania? Są różnice w obrazie na telewizorze z użyciem i bez użycia karty przechwytującej obraz?
  4. Czy opóźnienie na telewizorze będzie większe przy użyciu karty? Jak tak to jak duże?
  5. Czy najlepszym wyborem do streamowania będzie OBS? Na PC się dobrze sprawdza, ale nie wiem jak to jest z konsolami.
  6. Może będę potrzebował jeszcze jakiś innych dodatkowych urządzeń do moich wymagań?
  7. Czy są jakiekolwiek jeszcze problemy, które mogę napotkać podczas streamowania z konsol na komputerze?

  Wiem, że o dużo proszę, ale jak pojawi się odpowiedź na jakikolwiek podpunkt to będę bardzo wdzięczny. Jakiekolwiek rady będą dla mnie cenne i dziękuję z góry za chwilę poświęcone temu tematowi.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.