Gothic …w pigułce – cz. 5

Gothic …w pigułce – cz. 5

[arhnvid youtube=”rmtKkHAWOiM”]

Ostatnia część “Pigułki” zabierze nas w podróż po ostatnich odsłonach serii i ostatecznie wyjaśni zawiłości związane z kanonem. Korzystając z okazji, poświęcimy chwilę by docenić społeczność związaną z Gothikiem, dokończyć luźne wątki i z nadzieją spojrzeć w przyszłość serii.

Po ciekawostki z powstawania pierwszego Gothica zapraszamy na stronę: gothic.arhn.eu

5 komentarzy

 1. Johnny

  ahh zapomniałeś o AST od Rosjan 🙂

  Odpowiedź
 2. Johnny

  Za każdym razem, jak Archon mówił “Gothic”, słyszałem w głowie głos Grema mówiący “Gothiczek” 😀

  Odpowiedź
 3. Johnny

  Dzięki za ten flmik:). Osobiście bardzo, ale to bardzo chciałbym zobaczyć też Risen w pigułce. Natomiast nie do końca mogę zgodzić sięz Bjornem na temat tego, jaki powinien być nowy Gothic. Przecież to Gothic nigdy nie był grą, która trafiała w mega róznorodne gusta. Mimo tego nie narzekali na wyniki finansowe. Przecież nawet teraz tworzony Elex wygląda mniej więcej jak Gothic właśnie. Dlaczego Gothic 4 nie mógł wyglądać jak Risen 1? Przecież R1 był kapitalny, jedynym jego (niestety ogromnym) minusem było to, że od połowy gry tylko walczyliśmy i wiało nudą. Aż prosił się o dodatek. Do tego brak spójnej historii… bo w Risenach za każdym razem mamy co innego. Naprawdę nie trzeba aż tak dużo. To wszystko brzmi trochę jak gdyby Bjorn starał się powiedzieć “Nie no Gothic to musi być naprawdę mega, a te Riseny i Elexy to możemy zrobić byle jak” :).

  Odpowiedź
  • Johnny

   W czasach premiery Gothica 1 rynek gier wyglądał ciut inaczej. Dziś przy konkurencji DA, ME czy Wiedźmina nie bardzo mogą sobie chyba pozwalać na eksperymenty z reanimowaniem starych historii, zwłaszcza że marka jest już i tak trochę poszarpana. W przypadku tworzenia innych gier mają większą swobodę, dodają kogo chcą, gdzie chcą. Gothic – jak mówił Bjorn – musi mieć elementy, bez których Gothic to nie Gothic, a wymyślanie kolejnej gry gdzie kolejny Bezimienny nie zgadza się z rzeczywistością i ucieka z bariery, walczy z bogami i co tylko, jest trochę trudniejsze od rozpoczynania na czysto.
   Można oczywiście lecieć na nostalgii, a można też opowiedzieć nową historię będącą duchowym sequelem, bez zdzierania skóry z dawnej marki.

   Odpowiedź
   • Johnny

    No ale przecież Riseny takie są… i Elex raczej tez taki bedzie. Wiec tak czy siak tworza cos takiego. Gwarantuje CI, ze gdyby tak jak Risen 1 wygladal Gothic 4 to ludzie byliby w miare zadowoleni i gra nadal by zyla

    Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Konkurs: Komentarz Miesiąca!
Zostaw komentarz pod dowolnym postem arhn.eu i weź udział w konkursie! Najlepszy komentarz lipca nagrodzony zostanie kartą do przechwytywania obrazu Live Gamer Portable Lite ufundowaną przez firmę AverMedia!
[Szczegóły i regulamin konkursu.]

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>