Marvel’s Spider-Man [PS4] – recenzja

Recenzja
Wytężcie pajęcze zmysły, załóżcie kiczowaty spandex... tylko nie skaczcie pls z dachów, k? Marvel's Spider-Man to kolejna w długim paśmie ekskluzywnych gier na PlayStation 4, która nie zawodzi oczekiwań fanów.

Podziel się tym postem

W razie problemów technicznych, łącze alternatywne:

Wytężcie pajęcze zmysły, załóżcie kiczowaty spandex… tylko nie skaczcie pls z dachów, k? Marvel’s Spider-Man to kolejna w długim paśmie ekskluzywnych gier na PlayStation 4, która nie zawodzi oczekiwań fanów. Marka użyczona od komiksowego giganta potraktowana została z należytym szacunkiem budując emocjonujące, bogate wizualnie widowisko. I gdy największym co można jej zarzucić to to, że nie wprowadza rewolucji do swojego gatunku, wiadomo, że ma się styczność z produkcją wartą ogrania.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

3 komentarze

  1. Obejrzałem, ale naszła mnie lekka, dziwna refleksja. Być może to jest jedynie moje odczucie, być może inni odczuwali to od dawna. Oczywiście Insomniac pokazało klasę, gra wygląda bardzo ładnie i miejscami nawet zaciekawiła(nigdy nie interesowałem się mocno naszym “Pajączkiem”, chociaż co nieco poznaję tego bohatera z różnych materiałów, więc wypowiadam się jako osoba obca, znająca podstawy, ale zaciekawiona tytułem, a nie postacią i przedstawionym światem). Osobiście bardzo dobrze pokrywa mi się dynamika tego tytułu z mieszanką filmów, komiksów. Podoba się możliwość poznania bohatera i różnorodność umiejętności oraz dowolność eksploracji. Wszystko jednak w oparciu jedynie o recenzję. Po uspokojeniu jednak pojawiły się myśli w stylu: ” to już jednak było.” Kolejny tytuł w którym większość wygląda znajomo, ale w lekko zmienionej formie. Nie umniejszam oczywiście samej grze, podąża utartymi i sprawdzonymi ścieżkami, to widać ale nie przeszkadza w ocenie gameplayu. W czym więc mam problem? Spokojnie, ja też tego zbyt nie rozumiem. W okresie kiedy niektóre tytuły są niezwykle wyczekiwane i uważane za coś wielkiego (patrzę na Ciebie, Cyberpunk) pozostałe tracą i są nawet niedoceniane. Dochodzi do tego przesyt grami na przestrzeni czasu, gdzie ogrom pomysłów i innowacyjnych swojego czasu rozwiązań wydają się dobrze znane odbiorcom. Potrzeba czegoś naprawdę wielkiego lub “mocnego” żeby odczuć, że to jest to “coś”. Zazwyczaj jednak do znanych i lubianych elementów dodawane są niewielkie usprawnienia lub wymiary. Także w tym materiale pod sam koniec złapałem się na tym, że pomimo tego jak dobra jest gra(,a ta naprawdę przykuwa uwagę), z niezależnych przyczyn jest oceniana delikatnie gorzej. Być może dlatego że sam nie siedzę tak bardzo aktywnie w tej formie rozrywki, być może to jedynie moje wrażenie. Być może przesyt dotyczy jedynie najpowszechniejszych gatunków. Ewentualnie po prostu sie nie znam i gadam zupełne bzdury lub tak zawsze było i po prostu sam sobie to teraz odkryłem. Jakkolwiek by nie było, wyrzuciłem prywatne przemyślenia dotyczące tego jak gry pomimo świetnego wykonania, tracą za samo bycie konkretnym typem rozgrywki.
    Dziękuję za uwagę.
    O, i materiał od strony prowadzącego oraz strony technicznej też jak zwykle ciekawy, wiarygodny i nie zostawiający wiele pytań.

    Odpowiedź
  2. Ze Spider-Manów to podobał mi się kiedyś “Ultimate Spider-Man” z ładną cel-shadingową grafiką. Pamiętam, że można było owijać siecią przeciwników i zawieszać ich na latarniach :P. W nowym Spiderze pewnie tego nie ma… ale raczej ponownie w niego nie zagram bo… KIEDYŚ mi się podobał, a z sentymentem lepiej chyba nie zaczynać, bo się źle skończy :).

    Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.