Avermedia Live Gamer 4K HDR – przyszłość musi jeszcze poczekać…

Gadżety / HDR / Rekomendacje / Sprzęt / Wideo 4K
Świetna karta o imponujących możliwościach. Ale nagrywanie i obrabianie materiału HDR i 4K to nadal tortura, niezależnie od źródła.

Podziel się tym postem

4K i HDR to wciąż temat bardzo świeży. Steam zdradził ostatnio, że w rozdzielczości UHD gra mniej niż 2% użytkowników platformy. Pod tym względem Avermedia Live Gamer 4K HDR wyprzedza sporo zapotrzebowania graczy. To solidna karta do przechwytywania obrazu, która zrobiła na nas niemałe wrażenie. Ale problemem pozostaje niemal zerowe wsparcie dla wykorzystywanych przez nią technologii. Profesjonalne programy do montażu rangi Adobe Premiere mają problemy z prawidłowym wyświetleniem szerokiego zakresu. Efektem jest szarawa prezentacja treści SDR. Komputery nie nadążają z enkodowaniem – co przejawia się w “przycinaniu” klipów widocznych w dalszej części materiału… A sam 10-bitowy kodek wymaga masywnej mocy obliczeniowej, by przetworzyć się na domowych systemach.

Nic dziwnego więc, że na adopcję HDR będziemy musieli jeszcze długo poczekać…

Kartę do testów dostarczył producent, firma Avermedia

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

1 komentarz

  1. Linus płakał jak oglądał 😢

    Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.