Zbudowałem prawdziwego „PC Classic Mini” z napędem dyskietek! | Archon psuje

Gadżety / Rekomendacje / Wideo 4K / Zrób to Sam
Jak w dobie miniaturowych konsol mógłby wyglądać prawdziwy, warty uwagi "PC Classic"? W dzisiejszym materiale buduję mojego minipeceta marzeń!

Share This Post

Trwało to zdecydowanie dłużej niż planowałem, ale nareszcie udało mi się ukończyć najnowszy projekt. Zawiedziony zapowiedzią miniaturowego peceta zadaję dziś pytanie: jak mógłby wyglądać prawdziwy „PC Classic”?

Jakie powinien zawierać funkcje i czy stworzenie podobnego urządzenia jest w ogóle opłacalne.
Na potrzeby materiału przetestowałem aż trzy rozwiązania sprzętowe: Raspberry Pi Zero, Raspberry Pi 3 oraz mikrokomputer na Intelu Atom, a także kilka wariantów software’owych. DOSBox, Wine, QEMU i ExaGear to tylko niektóre z analizowanych rozwiązań.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. Bardzo lubię twoje materiały związane z majsterkowaniem. Gdyby twój miniaturowy retro-pecet był produktem komercyjnym, pewnie bym go nie kupił, ale jako gadżet wygląda całkiem spoko. Myślę, że gdybyś za rok przygotował wersję specjalnie pod Gramytatywnie, to mogłaby się spotkać z zainteresowaniem.

    W prototypie najbardziej podoba mi się obudowa, jest retro i w kształcie, i w kolorze, a Grunio na klapie, z uciętym kawałkiem tyłka nawiązującym do applowskiego jabłuszka, tylko dodaje jej uroku. W całości nie pasują mi wyłącznie klawisze, czarny kolor kojarzy mi się zbyt współcześnie, szkoda że nie udało wam się trafić na coś białego lub szarego.

  2. niezła robota Archon O.0 naprawdę szacun

Comments are now closed for this post.