Pokémon Omega Ruby / Alpha Sapphire – recenzja

Pokemon OR/AS

[arhnvid youtube=”wGumufADykw” cdn=”cdn1.arhn.eu” 1080p=”/2014/oras/oras-1080p” 720p=”/2014/oras/oras-720p” 480p=”/2014/oras/oras-480p” poster=”https://arhn.eu/wp-content/uploads/2014/12/thumb1.jpg”]

Remake Pokémon Ruby i Sapphire nie zachwyca może rozmachem i pomysłowością, tak jak robiły to poprzednie reedycje gier tego cyklu, ale wciąż jest to porządna pozycja warta zainteresowania fanów serii.

Ach, i świetne wieści dla fanów Pokédziałków! Z okazji premiery nowej gry wznawiamy cykl rozpoczynając już 8 grudnia!

19 komentarzy

 1. Kiedy dowiedziałam się o tym,że wyjdzie OR/AS grałam w Ruby na moim Game Boy’u. Przypadek? Nie sądzę xD

  Odpowiedź
 2. Latając przy użyciu Fly też można teraz podróżować bezpośrednio na wybrane drogi – ląduje się wtedy obok tabliczki z jej numerem. A co do pokazów, to kamerki też nie trzeba w nich używać – jest wtedy normalne tło ze sceną (sam odkryłem to dopiero dzisiaj i to przez przypadek XD)

  Odpowiedź
  • Da się wyłączyć kamerkę? 😮

   Odpowiedź
   • zapisując się do konkursu w pewnym momencie pyta o coś i trzeba odpowiedzieć tak lub nie (teraz nie sprawdzę o co dokładnie) Jak się odpowie nie, to będzie bez kamerki

    Odpowiedź
    • Dziękuję c:

     Odpowiedź
  • Mimo to – za pomocą Fly wciąż nie polecisz w wiele miejsc na które polecisz na Pokémonie!

   Odpowiedź
   • Nom, na te “mirage islands” nie polecisz przy użyciu Fly na pewno 😀

    Odpowiedź
   • Poza tymi specjalnymi mirage spotami, fly polecisz teraz na każdą odwiedzoną drogę/lokację/jaskinię 😛 A z konkursami, to jest taki koleś przed recepcją, tam się włącza i wyłącza kamerkę zamiast sceny (domyślnie jest zwykła scena -.-)

    Odpowiedź
 3. Potrzebuję odpowiedzi na jedno pytanie: nie miałem większej styczności z innymi Pokemonami jak Gold i Red, mając 3DS’a, którą wersję lepiej wybrać? X/Y czy OR/AS?

  Odpowiedź
  • Obydwie części gier są bardzo dobre, ale najbardziej do gustu przypadły mi Pokemon X/Y.

   Odpowiedź
  • Moim zdaniem zawsze lepiej wziąć najpierw wersję nowszą. Potem ewentualnie sobie wrócić do tych starszych

   Odpowiedź
 4. tak nareszcie dzięki

  Odpowiedź
 5. Chyba jednak nie każda edycja FR/LG miała dołączony moduł wireless. Sam mam pudełkowego (amerykańskiego) LG, który był bez owej zabawki.

  Odpowiedź
  • Pewnie pirat. Jak 99% “oryginałów z USA”. Wszystkie oficjalne wydania, nawet “Player’s Choice” (czyli reedycje popularnych gier) miały w zesztawie moduł bezprzewodowy.

   Odpowiedź
   • Proszę, nie strasz ;). Niejednokrotnie porównywałem sam kartridż jak i cały zestaw i z piratami i z oryginałami i wychodziło na to drugie. Gra była kupiona w sklepie w Polsce w pełnym zafoliowanym boxie. Nigdy nie pojawiały się żadne komunikaty, nigdy nie było problemu z sejwem, ba – trzyma już dobre 7 lat, a ostanio dzięku dobrodziejstwom GBA Link Cable udało mi się wymaksować grę całkowicie ;).

    Cytując również bulbapedię:
    “The adapter was included with Pokémon FireRed and LeafGreen when they were initially released, though it was removed when the games made it to Player’s Choice status.”

    Tak więc, chyba nie muszę się martwić ;)? Chociaż nie przypominam sobie na moim pudełku “Player’s Choice”…

    Odpowiedź
    • Możliwe, że jest i tak. W takim razie zwracam honor. Wybacz, lata przegrzebywania się przez piratów na Allegro i eBay trochę wypaczyło mi psychikę. 😉

     Odpowiedź
     • Wcale się nie gniewam i całkowicie rozumiem :). Mamy podobnie. Dzięki jednak za zwrócenie uwagi na problem pirackich gier i uczulenie na nie. Nawet dzisiaj, tyle lat po premierze tych gier, nie można być spokojnym :).

 6. Musieć XDD

  Odpowiedź
 7. WOW Ulubiona generacja…WOW Hoen
  WOW A ja z Pokenav raz korzystałem :D. WOW Fajne jest to latanie!
  WOW POKEDZIAŁKI JESZCZE DZISIAJ! WOW kurczaczek w materiale.
  Jednym słowem świetna recka!

  Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.